5 sposobów na wjątkowy makijaż oka

2017-11-16
5 sposobów na wjątkowy makijaż oka

Przy makijażu oka warto pamiętać o kilku elementarnych zasadach, które pomogą nam wydobyć jego niewątpliwą urodę. Za idealne uważa się oczy o kształcie migdału - dosyć duże, szeroko rozstawione i niezbyt głęboko osadzone. Malując oko powinnyśmy dążyć do osiągnięcia właśnie takiego efektu i mieć na uwadze:

Korygowanie kształtu oka – wymaga to trochę wprawy, ale wcale nie jest aż tak trudne, jak się zazwyczaj uważa, warto po prostu pamiętać, że:

  1. Jasne kolory dają wypukłość, światło, a ciemne głębię, świetnie też można nimi korygować kształt oka.
  2. Cień, szczególnie mineralny cień sypki, powinno się nakładać stopniowo, po trochu wcierając niewielką jego ilość, najlepiej miękkim, odpowiednio wyprofilowanym pędzelkiem (polecam dwustronny pędzel La Rosa 5267).
  3. Innym „wydobywającym” oko trickiem jest też lekkie podkreślenie jasnym (białym, różowym, jasnobeżowym) cieniem wewnętrznego kącika oczu, środkowej części górnej powieki, tuż nad źrenicą oraz miejsca tuż pod zewnętrzną częścią łuku brwi.
  4. Modelowanie kształtu oczu - w przypadku oczu wypukłych powinno unikać się jasnych perłowych cieni, zwłaszcza centralnie nałożonych na powiekę, natomiast bardzo przydatne są cienie matowe, które spłaszczają optycznie i nadają głębi. Z kolei przy małych, głęboko osadzonych oczach lepiej ostrożnie dawkować ciemne cienie i nie nakładać ich na całą powiekę, ale tylko podkreślić jej załamanie, przenosząc linię cienia odrobinę wyżej i przesuwając ją nieco na bok, zwłaszcza w przypadku oczu blisko osadzonych.
  5. Malowanie kreski - zamiast kupować gotowe eyelinery, lepiej zaopatrzyć się w dobry, cieniutki pędzelek - prostokątny, płaski, ścięty ukośnie (polecamy pędzelek La Rosa 7551).  Cień mineralny  plus odrobina wody i gotowe! Łatwiej zrobić kreskę, bo nie nabiera się zbyt dużo tuszu, również wybór kolorów jest o wiele większy.

Cienie mineralne do powiek La Rosa:

Cienie mineralne do powiek La Rosa

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017

Polecane

pixel